utilizează fişiere de tip cookie pentru a personaliza și îmbunătăți experiența ta pe Website-ul nostru. Înainte de a continua navigarea pe Website-ul nostru te rugăm să aloci timpul necesar pentru a citi și înțelege conținutul Politicii de Cookie. Prin continuarea navigării pe Website-ul nostru confirmi acceptarea utilizării fişierelor de tip cookie conform Politicii de Cookie.

Agent vanzari - Broker Imobiliar - Consultant Imobiliar - Cariera - Job

În acest an, ne-am dorit să fim alături de tine mai mult ca oricând, ne-am dorit ca tu să devi un profesionist în echipa noastră iar noi să te susținem la fiecare pas. Astfel că în luna iunie am lansat un nou sistem de lucru pe piața imobiliară din Sibiu adresat agenților de vânzari, care deja au avut parte de tranzacții încasate și altele sunt în derulare.

Noi știm că încrederea se câștigă, însă până la momentul în care te vei convinge de acest lucru, îți putem spune doar că echipa noastră a fost premiată 3 ani la rând la nivel național. În anul 2017 am câștigat premiul pentru promovare în online la nivel național iar în 2018 și 2019 am primit titlul pentru cea mai bună agenție imobiliară din Sibiu (premii oferite de Grupul Profesioniștilor în Imobiliare).

Și pentru tu că ne-ai cerut, iar noi ținem cont de părerea ta, în urma unor discuții cu persoane care doresc să se alăture echipei TABOO Imobiliare și colaboratorilor actuali, am creat un pachet, la cererea acestora, adresat tuturor acelora care vor să devină agenți imobiliari dar nu doresc să se ocupe personal de promovare, de publicare pe portalurile de specialitate sau nu vor să aibă costuri lunare.

Prin pachetul de Colaborator vei avea parte de comisioane foarte bune, în funcție de realizările tale lunare (performanța proprie) pot ajunge la 55% pentru agent + bonusuri de performanta trimestriala. Un alt beneficiu pe lângă acest comision este faptul că multe din activitățile de birou, costuri de promovare și altele vor fi suportate de către Taboo Imobiliare. Vezi mai jos despre ce este vorba exact în cadrul acestui pachet și de ce beneficii vei avea parte.

Atunci când vorbim despre antreprenoriat, nu oricine este pregătit pentru a face acest pas de unul singur, pentru că acest ideal vine cu nenumărate întrebări, printre care:

• Cum voi reuși eu să fac asta?
• Cum obțin bugetul necesar pentru a-mi amenaja un birou sau pentru a investi?
• Cum voi găsi clienți?
• De unde voi învăța tehnicile de vânzare care funcționează?
• Cum voi promova produsele sau serviciile din activitatea mea?

 De acum însă, nu mai este nevoie să-ți faci griji. Noi venim cu răspunsurile pentru toate aceste întrebări, pe care le-am transformat în beneficii de care tu să te bucuri ca și COLABORATOR în cadrul agenției noastre.

Câteva dintre beneficiile pe care ți le oferim în cadrul acestui pachet:

Pachet/ Beneficii
Colaborator
Curs inițiere ✔ Gratuit
CRM Imobiliar ✔ Gratuit
Acces birou ✔ Gratuit
Softuri prospectare imobiliară ✔ Gratuit
Email personalizat ✔ Gratuit
Pagina agentului ✔ Gratuit
Cursuri de vânzări domeniul imobiliar ✔ Gratuit
Servicii marketing ✔ Gratuit
Consultanță servicii conexe ✔ Gratuit
Anunțuri pe TABOO.ro ✔ Gratuit
Anunțuri TOP si POLE pe TABOO.ro ✔ Gratuit
Anunțuri pe Ofera.ro*** ✔ Gratuit
Anunțuri TOP pe Ofera.ro ✔ Gratuit
Anunțuri Imobiliare.ro simple, top, top S ✔ Gratuit
Anunțuri Olx.ro simple, promovate ✔ Gratuit
Anunțuri LaJumate.ro simple, promovate ✔ Gratuit
Anunțuri Publi24.ro simple, promovate ✔ Gratuit
Anunțuri alte portal-uri ✔ Gratuit
Taxa lunară ✔ Gratuit
Câștiguri din încasări de la 50% până la 55%+**

* in urma serviciilor dorite se stabilește discountul total
** incasari totale lunare / agent la realizarea unui minim de preluari lunare negociate.

50 % -  până la 6000 euro

55 % -  peste 6000 euro

+ bonusuri de performanta trimestriala

*** portalul propriu Ofera.ro - care include si site-urile ApartamenteinSibiu.ro, ApartamenteSibiu.ro, Apartamente-Sibiu.ro, ImobiliareSibiu.ro etc.

 Ce presupun aceste beneficii?

 Softuri:

• acces la soft-ul intern CRM (Customer Relationship Management) ImmoFlux care este în exclusivitate în Sibiu, prin care poți să colaborezi cu alți antreprenori din tot sistemul TABOO Imobiliare și nu numai;
• posibilitatea de a publica automat pe toate platformele imobiliare: Imobiliare.ro, Olx.ro, Storia.ro, Publi24.ro, Romimo.ro, LaJumate.ro, HomeZZ.ro, Titirez.ro, PropertyBook.ro, Imoradar24.ro, ;
• publicare pe site-ul www.taboo.ro si pe platforma proprie Ofera.ro, ApartamenteinSibiu.ro, Apartamente-Sibiu.ro, ApartamenteSibiu.ro, ImobiliareSibiu.ro etc. unde lunar intră peste 10.000 vizitatori unici și suntem în continuă creștere.

Branding:

• puterea brandului care și-a dovedit competențele și experiența acumulată prin câștigarea numeroaselor premii la Gala Profesioniștilor în Imobiliare;
• TABOO Imobiliare este cel mai puternic brand local si agenția numărul 1 din Sibiu;
• servieta personalizată;
• lanyard și ecuson personalizat;
• cărți de vizită personalizate;
• bannere pentru afișare în exteriorul proprietății;
• colantare mașină;
• contracte prestări servicii branduite.

Educație:

• cursuri de vânzări în imobiliare GRATUITE oferite de TABOO Imobiliare;
• managementul clienților bazat pe experiența reală din piața imobiliară;
• suport spre reușita afacerii tale;
• suită de oameni în jur care te vor motiva și determina să reușești;
• prezentarea tuturor procedurilor operaționale de birou;
• prezentarea softurilor interne de lucru și mod de operaționare cu acestea;
• managementul calității listării proprietățiilor imobiliare;
• creștere și dezvoltare personală și profesională prin cursuri realizate de traineri specializați din exteriorul agenției;
• coaching personal, pe teme diverse, legate de proceduri, acte sau orice alte nevoi vei avea pentru a deveni un expert în domeniu.

Pagina web a agentului: vei avea pagina ta web special creată de la început.

 Acces la baza de date de proprietăți:

• acces din prima zi la tot portofoliul TABOO Imobiliare de proprietăți active și reale; din prima zi poți să vinzi orice proprietate activă;
• mult mai multe proprietăți într-un singur loc - mai multe șanse de vânzare.

Servicii marketing: Echipa de marketing te va indruma în mod profesionist și GRATUIT pentru proiectarea oricărui material necesar promovării brandului sau marketingul proprietăților din portofoliul tau.

Servicii secretariat: servicii de secretariat, consultanță și birou, puse la dispoziția ta, chiar din prima zi a colaborării cu noi.

Servicii administrative:

• acces la toate instrumentele de lucru;
• propriul tău birou în sediul situat în zonă intens circulată din Sibiu pe Șoseaua Alba Iulia;
• laptop și telefon, dacă ai nevoie în custodie.

Consultanță servicii conexe: TABOO Imobiliare are relații de colaborare cu cei mai buni notari, juriști, avocați, auditori energetici, topometriști, etc., iar tu vei știi la cine să apelezi direct pentru a-ți rezolva cât mai repede task-urile.

Promovare 

• sisteme de promovare eficiente;
• publicare GRATUITĂ pe site-ul www.taboo.ro si portalul Ofera.ro (plus siteurile acestuia) inclusiv anunturi listate premium, unde lunar intră peste 10.000 vizitatori unici și este în continuă creștere;
• publicarea ofertelor pe toate platformele imobiliare;
• publicarea ofertelor speciale pe pagina de Facebook de la TABOO Imobiliare unde sunt peste 74.000 de like-uri și urmăritori.

 Câștiguri:

• ai program flexibil;
• îți vei gestiona timpul după bunul plac;
• vei deveni antreprenor, având propria ta afacere și chiar propria echipă de vânzări dacă îți dorești;
• comisionul încasat de tine este CEL MAI MARE de pe piața imobiliară din Sibiu: intre 50% si 55% + bonusuri de performanță trimestrială ;
• nu există limită minimă sau maximă a sumelor câștigate;
• veniturile vor fi direct proporționale cu implicarea ta personală;
• propriul plan de lucru bine stabilit, bazat pe o experiență de 8 ani;
• vei lucra alături de cea mai competitiva echipă imobiliară din Sibiu;
• beneficiezi de traininguri în imobiliare oferite de TABOO Imobiliare (gratuite pentru colaborator și la prețuri cu discount pentru parteneri);
• vei avea alături de tine o echipă de profesioniști și vei activa sub puterea unui brand recunoscut în imobiliare.
• suport continuu spre reușita afacerii tale din partea echipei TABOO Imobiliare;
• o suită de oameni în jur care te vor motiva și determina, zilnic, să reușești.

Ce așteptăm de la tine și ce costuri vei avea?

Ce trebuie să investești tu în această colaborare? Nimic mai mult, nimic mai puțin decât: motivație, responsabilitate, voință, perseverență și pasiune. Am inclus un procent de 10% pentru colantarea autoturismelor cu numarul tau de telefon, acesta este inclus in tabelul de mai sus, sau se poate opta pentru diminuarea acestuia din grila.

Ca și COLABORATOR costurile tale financiare sunt 0.

Pe lângă toate aceste lucruri, prin colaborarea sau parteneriatul cu noi, ne dorim ca tu să fi 100% mulțumit de alegerea pe care ai făcut-o. Nu trebuie să îți faci griji în privința faptului că ai ales un pachet care la început ți s-a părut potrivit ție, iar pe parcursul activității ți-ai dat seama de faptul că nu este cel mai potrivit, TABOO Imobiliare îți oferă oportunitatea de a-ți modifica pachetul ales la fiecare 6 luni.

Lucian Oana

Dacă consideri că ți se potrivește începe drumul tău spre succes chiar acum contactându-l pe Lucian Oana (manager TABOO Imobiliare) la numarul de telefon 0743.793.616, sau completează formularul de mai jos și începe chiar acum afacerea ta.